Makaleler
Bursa Ecza Koop. Telefon Sihirbazları Eğitimi ile Yenilendi.


2010 yılında AstraZeneca Satış Kanalları tarafından hazırlanan ve bugüne kadar depoların yaklaşık 5.000’den fazla telefonda satış görevlisine verilen  “Telefon Sihirbazları Eğitimi” bu yılda Bursa Ecza Koop’un yenilenen satış ekibi için Bursa’daydı.

 

“Telefon Sihirbazları Eğitimi” 07 Haziran 2014 Cumartesi günü Bursa Ecza Koop. Satış ekibinin katılımıyla, deponun kendi toplantı salonunda gerçekleştirilmiştir. Gerçekleştirilen eğitime; İlaç Satış Müdürü, Merkezi Satış Danışmanları, Satış Destek Sorumluları, Sipariş Hazırlama Çalışanları ve İlaç Dışı Merkezi Satış Danışmanları ile birlikte toplam 20 kişi katılmıştır. AstraZeneca Satış Kanalları bu eğitim ile birlikte, 2014 yılında Bursa Ecza Koop’un toplam 57 personeline “Telefon Sihirbazları Eğitimi” vermiştir.

 

Bilindiği gibi “Telefon Sihirbazları Eğitimi” klasik veya geleneksel yaklaşımlar yerine pozitivist ve yenilikçi bir tutum değişikliği önermektedir. Bilimsel ve deneyimlere dayalı kültürel belleği içine alan yaklaşımı ile bu eğitim, katılımcıların sosyal profillerine de ciddi katkılar sağlamaktadır.

 

“Telefon Sihirbazları Eğitimi” ne iletişimde önemli bir yere sahip olan “Telefonda İmaj” ile başlanmış  ve sonrasında “Söz Söyleme Sanatı”, “Telefonda Konuşma Kuralları”, “Telefonda Müşteri İletişimi”, “Tele Satış” ve “Ses Sarrafı Olmak” bölümleri ile devam edilmiştir. Eğitimin tüm bölümleri baştan sona katılımcılar tarafından ilgiyle takip edilirken özellikle “Ses Sarrafı Olmak” isimli bölüm en beğenilen bölüm olmuştur. Bu bölümün oldukça beğenilmesi ve katılımcılar tarafından yoğun ilgi görmesi nedeniyle, son bir saat sadece bu uygulamaya ayrılmış ve bol örneklemelerle sosyal stillerinin pekiştirilmesi sağlanmıştır. Ayrıca iletişimde başarının farklı sessel stiller ile karşılaşıldığında sürekli değişime ayak uydurmakla mümkün olacağı ve her sessel stilin beklentisi doğrultusunda ziyaret gerçekleştirmenin önemi de vurgulanmıştır.

 

Eğitimin sonunda İlaç Satış Müdürü Sn. Sadık GENÇ “Telefon Sihirbazları Eğitimi” nin kişisel ve mesleki gelişimlerine ciddi katkılar sağlayacağını ifade ederek, Astra Zeneca Satış Kanalları’na teşekkürlerini iletmişlerdir.