Makaleler
Emre Aydın


Emre Aydın, aralık 2013'te çıkardığı 3. solo albümü Eylül Geldi Sonra ile 18 Nisan’da garajistanbul sahnesinde…

Emre Aydın'ın Mats Valentin ve Mustafa Ceceli prodüktörlüğünde hazırlanan üçüncü solo albümü Eylül Geldi Sonra, 17 Aralık 2013 tarihinde yayınlandı. Çalışmaları İsveç (Stockholm) ve İstanbul'da tamamlanan albümde zaman temasını ele alıyor. Emre Aydın, söz ve müziği kendisine ait şarkıların yanı sıra; Sezen Aksu ve Zülfü Livaneli'nin Belalım ve Nazan Öncel'in Geceler Kara Tren şarkılarına da albümünde yer verdi.

6. Cadde isimli grubu ile 2002 yılında Sing Your Song beste yarışmasında 1574 adayı geride bırakarak birinci olan Emre Aydın, 2003 tarihli grubun ilk ve tek solo albümünden sonra 2006 yılında piyasaya çıkan ilk solo albümü Afili Yalnızlık ile büyük başarı yakaladı.

"Yılın En İyi Rock Müzik Sanatçısı", "Yılın En İyi Çıkış Yapan Sanatçısı", "Yılın En İyi Parçası", "Yılın En İyi Albümü", "Yılın En İyi Video Klibi" gibi 50’ye yakın ödülün sahibi olan Aydın, ayrıca 2008 yılında MTV tarafından her sene düzenlenen Avrupa Müzik Ödülleri'nde de "Avrupa’nın En İyi Sanatçısı" ödülüne layık görülerek Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdi.

2009 çıkışlı Falling Down isimli single'ının ardından 2010'da teması efkar olan ikinci solo albümü Kağıt Evler'i piyasaya sunan Aydın'ın albümdeki çıkış parçası Bu Yağmurlar, 2 gün gibi kısa bir süre içerisinde dijital platformlarda en çok indirilen ve dinlenilen şarkı olarak bir rekora imza attı.