Makaleler
Nevzat E/D "Dönüştürücü Liderlik Eğitimi"


Astra Zeneca Satış Kanalları, “Telefon Sihirbazları” ve “ Satışta Yüksek Etkili İletişim” Eğitimlerinin ardından yeni Eğitim Serisi olan “Dönüştürücü Liderlik” eğitimini Nevzat E/D’nun Merkez ve 7 Şubesinin Yöneticilerinin katılımıyla 07.12.2013 tarihinde Ankara Barcelo Altınel otelde başarıyla gerçekleştirmiştir.

Mill Eğitim ve Danışmanlık Şirketinden İskender Eser’in başarılı sunumuyla gerçekleşen eğitim; “Yönetici Kimdir? Lider Kimdir?” kavramlarının tartışıldığı bölümle başlamıştır. Bu bölümde Türkiye ve Dünyadan Siyaset ve Spor adamlarından ayrıntılı örnekler ve filmlerle pekiştirilmiştir.

Bu bölümün sonrasında “Yöneticinin Fonksiyonlarından” ayrıntılı olarak bahsedilmiştir.

Daha sonra, Liderlik ve Liderlik Tarzları üzerinde durulmuş, ardından uygulamalı olarak Blanchard Durumsal Liderlik Modeli’ne geçilmiştir.

Çalışanların farklı durum ve yetkinliklerine yönelik modellerle devam edilen Dönüşümsel Liderlik eğitiminde; Çalışanları bir üst seviyeye çıkarıldığında elde edilecek faydalar ve nasıl çıkarılacağı üzerinde durularak, eğitim tamamlanmıştır.

Nevzat E/D Genel Müdürü Bora Dilik; Kurumsallaşma adına önemli gelişmeleri gerçekleştirdikleri bu dönemde, “Dönüştürücü Liderlik Eğitiminin” çok faydalı olduğunu belirtmiştir. Kendisi eğitim sonunda Firmamıza teşekkür etmiştir.

Katılımcı Listesi
Bora Dilik
Harika Karpuzcu Dilik
Mehmet Kazaroğlu
Alican Polat
Dağhan Demirel
Suphi Önen
Nezaket Köker
Yaşar Adıgüzel
Erdal Aydemir
Saner Akakçe
İhsan Salkaya
Mehmet Alkış
Yılmaz Boynueğri
Mürsel Uysal
Zekai Kumbaroğlu
Şinasi Şirin
Taylan Elvan
Şaban Kuş
Vedat Ali Öztürk
Turhay Kayadelen
Mustafa Yönden
Derya Banyocu
Turan Kışşik
İbraihm Toptaş
Selammettin Öksüz
Mehmet Başaran
Kader Ekinci
Salih Karagöz
Şükrü Dervişoğlu
Şahin Aygül 
Şerafettin Elmacıoğlu
Onur Yüksel
Aytekin Kaptan
Selim Tanyıldız
Şükrü Beceren
Bülent Birinci
Süleyman Doğru
Turan Taş