Makaleler
Bursa Ecza Koop. Yöneticilerine "Dönüştürücü Liderlik Eğitimi" verildi.


Astra Zeneca Satış Kanalları, Ecza Deposu çalışanlarına yönelik olarak başlatmış olduğu eğitimlere bu yılda “Dönüştürücü Liderlik Eğitimi” ile hız kesmeden devam ediyor.

Yılın ilk eğitimi 05 Ekim 2013 tarihinde Bursa Ecza Koop Yöneticilerinin katılımıyla Uludağ Alkoçlar Otel’de gerçekleştirilmiştir.

Mill Eğitim ve Danışmanlık Şirketi’nden Sn. İskender ESER’in vermiş olduğu eğitime; İzmit Şube Müdürü Sn. Emrah TAYFUR, Osmangazi-Yıldırım Şube Müdürü Sn. Yusuf Emre DUMLUPINAR, Çanakkale-Bandırma Şube Müdürü Sn. Semih ÜLKER, Gebze Şube Müdürü Sn. Emrehan TÜLEMİŞ, Kütahya Şube Müdürü Sn. Göksel ULUTAŞ, Konya Şube Müdürü Sn. Vedat GÖKDEMİR, Tekirdağ Şube Müdürü Sn. Nurgün ARAL, Ankara Şube Müdürü Sn. Bülent ATIL, İlaç Satış Müdürü Sn. Sadık GENÇ, Tedarik Müdürü Sn. Mehlika BAŞER, Hukuk Müşaviri Sn. Oğuz MERSİN, 1. Bölge Müdürü Sn. Kamer Levent NARGÜL, 2. Bölge Müdürü Sn. Burak İZMİT, 4. Bölge Müdürü Sn. Korhan BAKIR, İlaç Dışı Satış Yöneticisi Sn. Harun SEVER, İnsan Kaynakları Yöneticisi Sn. Tufan ÖZLER, İdari İşler Yöneticisi Sn. İbrahim Şenay ÖZDEMİR, Muhasebe Yöneticisi Sn. Ali AK, Finansman Yöneticisi Sn. Murat GÜNAY, İlaç Satış Yöneticisi Sn. Murat YILDIRIM, Bilgi İşlem Şefi Sn. Mustafa ROLLAS, Finansman Şefi Sn. Tayfun SARIBADEMLER ve İnsan Kaynakları Uzmanı Sn. Nilay YILDIZ katılmıştır.

“Dönüştürücü Liderlik Eğitimi” modern yönetim tekniklerini anlamaya ve bu yöntemleri öğrenerek yönetimsel refleksleri geliştirmeye fırsat sağlayacak bir eğitimdir. Aynı zamanda çalışanların gelişim seviyelerini ve motivasyonel uygunlaklarını anlamaya çalışarak, her bir çalışanın durumuna ve profiline uygun yönetim becerisi geliştirmeyi amaçlayan ve gerek ulusal, gerekse uluslararası alanda faliyet gösteren tüm şirketlerin uyguladığı ve ulaşmaya çalıştığı çağdaş bir yönetim sistemidir.

“Dönüştürücü Liderlik Eğitimi”ne bir yöneticide olması gereken özelliklerin vurgulandığı “Yöneticinin Fonksiyonları” ile başlanmış ve sonrasında “Liderlik ve Yöneticilik” arasındaki farklara dikkat çekilerek devam edilmiştir. Liderlik tarzları olan; Demokratik, Otokratik, Durumsal ve Serbest Bırakıcı Liderlik yöntemleri incelendikten sonra Blanchard Durumsal Liderlik Modeli’ne geçilmiştir. Farklı durum ve çalışanlara yönelik liderlik tarzı benimsemenin “Dönüştürücü Liderlik” teki önemine dikkat çekilmiş ve eğitim filmler, örneklemeler ve uygulamalarla pekiştirilmiştir.

Eğitimin sonunda katılımcılar “Dönüştürücü Liderlik Eğitimi”nin bundan sonraki iş süreçlerine katkılar sağlayacağını ifade ederek Astra Zeneca’ya teşekkür etmişlerdir.

05 EKİM 2013 EĞİTİM KATILIMCI LİSTESİ
Adı Soyadı Görevi Görev Yeri Departman
Oğuz MERSİN Hukuk Müşaviri Bursa Merkez Hukuk
Sadık GENÇ İlaç Satış Müdürü Bursa Merkez Satış
Mehlika BAŞER Tedarik Müdürü Bursa Merkez Tedarik  
Kamer Levent NARGÜL 1. Bölge Müdürü Bursa Şube Yönetimi
Burak İZMİT 2.Bölge Müdürü Balıkesir Şube Yönetimi
Korhan BAKIR 4.Bölge Müdürü Eskişehir Şube Yönetimi
Emrah TAYFUR İzmit Şube Müdürü İzmit Şube Yönetimi
Yusuf Emre DUMLUPINAR Osmangazi - Yıldırım Şube Müdürü Yıldırım Şube Yönetimi
Semih ÜLKER Çanakkale - Bandırma Şube Müdürü Çanakkale Şube Yönetimi
Emrehan TÜLEMİŞ Gebze Şube Müdürü Gebze Şube Yönetimi
Göksel ULUTAŞ Kütahya Şube Müdürü Kütahya Şube Yönetimi
Vedat GÖKDEMİR Konya Şube Müdürü Konya Şube Yönetimi
Nurgün ARAL Tekirdağ Şube Müdürü Tekirdağ Şube Yönetimi
Bülent ATIL Ankara Şube Müdürü Ankara Şube Yönetimi
Harun SEVER İlaç Dışı Satış Yöneticisi Bursa Merkez İlaç Dışı
Tufan ÖZLER İnsan Kaynakları Yöneticisi Bursa Merkez Kalite ve İK
İbrahim Şenay ÖZDEMİR İdari İşler Yöneticisi Bursa Merkez Mali ve İdari İşler
Ali AK Muhasebe Yöneticisi Bursa Merkez Mali ve İdari İşler
Murat GÜNAY Finansman Yöneticisi Bursa Merkez Mali ve İdari İşler
Murat YILDIRIM İlaç Satış Yöneticisi Bursa Merkez Satış
Mustafa ROLLAS Bilgi İşlem Şefi Bursa Merkez Bilgi Sistemleri
Tayfun SARIBADEMLER Finansman Şefi Bursa Merkez Mali ve İdari İşler
Nilay  YILDIZ İnsan Kaynakları Uzmanı Bursa Merkez Kalite ve İK