Makaleler
Selçuk Ecza Deposu Gaziantep Şubesi’ne Satışta Yüksek Etkili İletişim Eğitimi Verildi


19. Kasım 2011 günü Grand Hotel Gaziantep’te, Şube Müdürü Yaşar Esen, Satış Müdürü İshak Kara, Satınalma Müdürü Mustafa Acar, Satınalma Md. Yrd. Ünal Karacalar, Bölge Müdürleri ve satış görevlilerinin katılımıyla Selçuk Ecza Deposu Gaziantep Şubesine AstraZeneca Satış Kanalları Bölge Ticaret Müdürü Sayın Atay Semerci tarafından “Satışta Yüksek Etkili İletişim” eğitimi verilmiştir.

Eğitime toplam 22 depo çalışanı katılmıştır.

“Satışta Yüksek Etkili İletişim”, eğitimi, “İletişimin Temelleri” ve “Başarılı İletişimin” önemine dikkat çekilerek başlamış, “sosyal stil”  testi ile devam etmiş hemen peşinden Sosyal Stiller, videolar, örnekler ve katılımcı örnekleri ile detaylandırılmıştır.

Özellikle Test ve kendi sosyal stillerini öğrenmek katılımcıları heyecanlandırmış, bu yönde gelen ayrıntılı sorular cevaplandırılmıştır.

Katılımcılar testin örneklerinden isteyerek çevrelerindeki kişilere de bu testi uygulamak istediklerini ifade etmişlerdir.

Sosyal Stillere dayalı ziyaret döngüsünün aktarıldığı 2. Bölümde, en çok bireysel imaj, beden dili kullanma ve anlama ve rakabet üstü olmak bölümleri ilgiyle takip edilmiştir. Eğitim “Ziyaret Sonrasında” yapılması gerekenler aktarılarak bitirilmiştir.

Şube Müdürü Yaşar Esen, Soru ve Tecrübeleri ile katkıda bulunmuş, eğitimin sonunda iş yapış şekillerine faydasını ifade etmiştir.

Satışta Yüksek Etkili İletişim Eğitimi’nin sonrasında AZ-DEPORTAL tanıtımı yapılmış, bu siteyi neden hayata geçirdiğimiz ve site içeriği ayrıntılı bir şekilde aktarılmış ve nasıl kayıt olacakları yönünde bilgiler verilmiştir.