Makaleler
Satışta Yüksek İletişim Eğitimi Bu Kez Ankara ve Konya Hedef Ecza Deposu Çalışanlarıylaydı.


“Satışta Yüksek Etkili İletişim Eğitimi” 19 Kasım 2011 Cumartesi günü Ankara Barselo Altınel otelde yapılmıştır.
 
Eğitim AstraZeneca Satış Kanalları Bölge Ticaret Müdürü Sayın Necati Yavaş tarafından özenle seçilmiş örnneklerle katılımcılara verildi.
 
“Satışta Yüksek Etkili İletişim”eğitimi,  Hedef Ecza Deposu, Ankara, Başkent, Çankaya ve Konya Meram  şubelerinin  20 Bölge Satış Müdürü katılmıştır..
 
Konya Meram Hedef Şubesi çalışanları  eğitimin verildiği gün “Hızlı Tren” ile Ankara’ya gemiş ve aynı gün Konya’ya dönmüşlerdir.
Eğitme katılan Hedef Ecza deposu çalışan ve yöneticileri başından sonuna değin eğitime aktif bir şekilde katılmış  ve “Spin Tekniği” 3 grup halinde çalışılarak gruplar sunumu yapılmuştır.
 
“Satışta Yüksek Etkili İletişim”eğitimi, “İletişimin Temelleri” ve “Başarılı İletişimin” önemine dikkat çekilerek başlamış, “sosyal stil”  testi ile devam etmiştir.
 
Sosyal Stiller videolar, örnekler ve katılımcı örnekleri ile detaylandırılmıştır.
 
Özellikle Test ve kendi sosyal stillerini öğrenmek katılımcıları konuya daha da çekmiş ve bu yönde gelen ayrıntılı sorular cevaplandırılmıştır.
 
Sosyal Stillere dayalı ziyaret döngüsünün aktarıldığı 2. Bölümde, en çok bireysel imaj, beden dili kullanma ve anlama ve rakabet üstü olmak bölümleri ilgiyle takip edilmiştir.
 
Eğitim “Ziyaret Sonrasında” yapılması gerekenler aktarılarak bitirilmiştir.
 
Eğitime başlamadan önce www.az-deportal.com  tanıtımı afiş ve slaytlarla, nasıl üye olunabileceği ve kullanılacağı hakkında bilgi verilmiştir.