Makaleler
AstraZeneca Van Depremzedelerinin Yanındaydı


AstraZeneca Türkiye, 23 Ekim 2011 Pazar günü Van'da meydana gelen depremin ardından başlattığı yardım çalışmalarını tamamladı.
AstraZeneca Türkiye'nin gerçekleştirmiş olduğu toplam üç ayrı bağış organizasyonu oldu:

  • Çalışanların gönüllü olarak başlattıkları yardım çalışmaları,
  • AstraZeneca Türkiye'nin bölgeye yardım malzemesi temini,
  • T.C. Sağlık Bakanlığı aracılığı ile gerçekleşen ilaç bağışı.

İlk olarak AstraZeneca Türkiye Çalışanları gönüllü olarak bölgeye malzeme temini için şirket içinde kampanya başlatmıştır. Bu kapsamda 2 gün içinde çalışanlarımız 2000'in üzerinde malzeme bağışında bulunmuştur.

Ayrıca AstraZeneca Türkiye, çalışanlarının başlatmış olduğu yardım kampanyasını destekleyerek çadır, uyku tulumu, ısıtıcı, battaniye ve fenerden oluşan toplam 350 adet malzeme bağışı gerçekleştirmiştir.

Yardım malzemeleri bölgeye özel bir nakliye aracı ile 28 Ekim tarihinde iletilmiş ve AstraZeneca temsilcileri Soner Lavaşkan ve Belgen Keskin'in gönüllü inisiyatifi ile elden ve doğrudan ihtiyaç sahiplerine dağıtılmıştır.

Bu desteğe ilave olarak AstraZeneca Türkiye, T.C. Sağlık Bakanlığı'nın başlattığı İlaç Bağış Talebi'ne istinaden Bakanlığımız aracılığı ile ilaç bağışı da gerçekleştirmiştir.

Tüm süreç boyunca tüm organizasyonu destekleyen şirketimize, gönüllü yardım kampanyasına katılan tüm arkadaşlarımıza, Van'da malzeme dağıtımını gerçekleştiren Soner Lavaşkan, Belgen Keskin'e ve dağıtım sırasında kendilerine destek olan ailelerine çok teşekkür ediyoruz.

Görsellerin tamamını görüntülemek için tıklayınız.
 

AstraZeneca Satış Kanalları Departmanı