Makaleler
İzmir Selçuk ve AS Ecza Depoları Yöneticileri Satışta Yüksek Etkili İletiş Eğitimi’ndeydi...


AstraZeneca Satış Kanalları, dağıtım kanalı çalışanlarına yönelik olarak başlatmış olduğu eğitimlere tüm hızıyla devam ediyor. Sektörde ilk ve tek olan uygulama ile birlikte, geçen sene 5.000’e yakın telefonda satış görevlisine eğitim veren şirket , bu yıl da depoların 700’e yakın satış yöneticisine eğitim verecek.

15 Ekim 2011 tarihinde, Eğe Bölgesi’nde  hayata geçirilen “Satışta Yüksek Etkili İletişim Eğitimiİzmir Selçuk ve As Ecza Deposu yöneticilerine yönelik olarak düzenlenmiş ve eğitim AstraZeneca Satış Kanalları Departmanı Ege ve Akdeniz Bölge Ticaret Müdürü Tarık Aktaş tarafından gerçekleştirilmiştir.

Eğitime her iki depomuzun Şube Müdürleri, Sn. Savaş Akyazı ve Sn. Sami Berberoğlu, Satış Müdürleri; Sn.Emin Sakin ve Sn.Yalçın Akyıldız’ın yanı sıra Bölge Müdürleri ve Satın alma Müdürleriyle birlikte 21 kişi katılırken, sunumlar baştan sona ilgiyle izlenmiş ve katılımcılar tarafından oldukça beğenilmiştir.

Ayrıca filmler ve görsel slaytlarla renklendirilen eğitimde en çok dikkati çeken bölümler  “Sosyal Stiller ve “Spin Tekniği” olmuştur.

Eğitimin sonunda İzmir AS Ecza Deposu Şube Müdürü Sn.Sami Berberoğlu;Satışta Yüksek Etkili İletişim” eğitiminin konu ve içerik bakımından çok iyi kurgulanmış olduğunu  ve çalışanlarının ihtiyaçlarına yönelik pratik çözümleri beraberinde getirdiği için eğitiminin bunda sonraki satış süreçlerinde kendilerine oldukça faydalı olacağını ifade etmiştir.

Eğitimi değerlendiren başka bir isim olan İzmir Selçuk Ecza Deposu Şube Müdürü Sn.Savaş Akyazı ise; Geçen yıl “Telefon Sihirbazları”  ile başlayıp bu yıl “Satışta Yüksek Etkili İletişim” eğitimi ile devam eden süreçte,  AstraZeneca’nın bir an bile kendilerini yalnız bırakmadıklarını  ifade etmiş ve çalışanlarının kişisel gelişimine yaptığı değerli katkılardan dolayı AstraZeneca Ticari Satış Müdürü Kubilay Kızıldenizli’ye plaket vermişlerdir.

AstraZeneca, sektörde bir ilk olan bu uygulama ile ticari alanda farklılaştırmaya devam edecek gibi görünüyor...