Makaleler
Mercan Dede Dost Meclisi


Borusan Müzik Evi, sınır tanımayan müzik diyerek başladığı geçtiğimiz sezonki özgün program yaklaşımını sürdürüyor ve sezonu 22 Ekim Çarşamba akşamı 20.30'da Mercan Dede'nin "Dost Meclisi" ile açıyor.

Mercan Dede'nin "gerçek evim" dediği Borusan Müzik Evi için özel olarak hazırlanan açılış gecesinde müzik, görsellik ve sohbet buluşuyor.

Mercan Dede, instagram mesajlarından görsel sanat çalışmalarına, yarattığı ve yorumladığı parçaların kısa hikâyelerinden müziğinin ardındaki yaşam felsefesine uzanan sanat yaşamının perdesini kendine has tarzı ile bu gecede aralayacak. Sanatçı aynı zamanda dinleyicilerini son albümü Dünya'nın izinde, sadece coğrafyalar değil, gönüller arasında da bir yolculuğa çıkarıyor.

Adına yakışır bir bütünlükle konsere katılan tüm takipçilerini de içine çekecek olan "Dost Meclisi", sanatçının genç yeteneklerden oluşan ve gectiğimiz dönemde gerçekleştirdiği yurtdışındaki konserlerinde büyük beğeni kazanan ensemble'ın yanı sıra süpriz sanatçı dostları ve dinleyicilerinin katılımı ile gercekleşecek.