Makaleler
Edak Dönüştürücü Liderlik Eğitimi


Astra Zeneca Satış Kanalları, Ecza Deposu çalışanlarına vermiş olduğu eğitimlerle müşterilerinin gözünde farklılaşmaya devam ediyor.

Bu kez de Ege’nin incisi İzmir’de, EDAK Ecza Koop’a iki parti halinde verilecek olan “Dönüştürücü Liderlik Eğitimi”nin ilki 02 Kasım 2013 tarihinde Wyndham İzmir Özdilek Otel’de başarıyla gerçekleştirilmiştir.

Mill Eğitim ve Danışmanlık Şirketi’nden Sn. İskender ESER’in vermiş olduğu eğitime; Üye İlişkileri Yöneticisi Sn. Sevgi ELİBÜYÜK, Genel Müdür Asistanı Sn. Arzu CANDA, Edak Raf Sorumlusu Sn. Toygun SAPANLI, Satış Geliştirme Yöneticisi Sn. Hakan TOLUNAY, İnsan Kaynakları Sorumlusu Sn. Dişah Maral ATAY, Süreç Geliştirme ve Eğitim Sorumlusu Sn. Arzu Bodur HIZAL, İnsan Kaynakları ve İdari İşler Müdürü Sn. Zühtü AYDIN, Pazarlama Sorumlusu Sn. Yeşim ERDEMİR, Bilgi Sistemleri Müdürü sn. Mustafa KILIÇ, Ürün ve Hizmet Geliştirme Sorumlusu Sn. Nihan KAYMAZ, İş Geliştirme Sorumlusu Sn. Sinan YURTDAŞ, Mavi Kasa Sorumlusu Sn. Saim KÖSE, Pazarlama ve Satış Direktörü Sn. Murat PİLAVCI ve Satış Müdürü Sn. Tamer YALÇINKAYA ile birlikte toplam 14 kişi katılmıştır.

Dönüştürücü Liderlik Eğitimi” klasik veya geleneksel yaklaşımlar yerine pozitivist ve yenilikçi bir tutum değişikliğini önermektedir. Bilimsel ve deneyimlere dayalı kültürel belleği içine alan yaklaşımı ile bu eğitim katılımcıların sosyal profillerine de ciddi katkılar sağlamaktadır.

Dönüştürücü Liderlik Eğitimi”ne “Yöneticilik ve Liderlik”in tanımları yapılarak başlanmış ve sonrasında “Blachard Durumsal Liderlik Modeli”ne geçilerek farklı durum ve çalışanlara yönelik liderlik tarzı benimsemenin önemine dikkat çekilerek devam edilmiştir. Eğitim ayrıca örneklemeler, filmler ve uygulamalarla da pekiştirilmiştir.

Eğitimin sonunda başta İlaç Satış Müdürü Sn. Tamer YALÇINKAYA olmak üzere tüm katılımcılar “Dönüştürücü Liderlik Eğitimi”ni oldukça beğenmişler ve kendilerine sağladığı değerli katkılardan dolayı Astra Zeneca’ya teşekkür etmişlerdir.

Dönüştürücü Liderlik Eğitimi Katılımcıları
Sevgi Elibüyük
Arzu Canda 
Toygun Sapanlı
Hakan Tolunay
Dilşah Maral Atay
Arzu Bodur Hızal
Zühtü Aydın 
Yeşim Erdemir
Mustafa Kılıç
Nihan Kaymaz
Sinan Yurtdaş 
Saim KÖSE
Murat Pilavcı
Tamer Yalçınkaya